“בואו ונחזיק טובה לת”ת נחלה שעוסק בהפצת ענייני המקדש ויצירת הכמיהה לבנין בית ד’ אצל ילדים צעירים באמצעות תקליטורים המתארים – על ידי סיפורים מרתקים – נושאים שונים בעניינים אלו כגון הבאת ביכורים ועבודת הכהן הגדול ביום הכיפורים.
ברכתנו שלוחה להם שיצליחו מאוד בכל ענייניהם להגדיל תורה ולהאדירה ונזכה לגאולה שלמה במהרה בימינו. הכותב וחותם למען התורה ולומדיה.”

הרב חיים פנחס שיינברג
ראש ישיבת “תורה אור”
“מצטרף לנ”ל”
הרב מרדכי אליהו
הראשון לציון והרב הראשי לישראל
“גם אני מצטרף לכל הנ”ל”
הרב אברהם כהנה שפירא
הרב הראשי לישראל

 


“מכון המקדש עומד בקשר עם תלמוד תורה נחלה ומלווה בשמחה אתהפעילות להחדרת נושא המקדש והלכותיו בין ילדי ישראל. הנני לחזק את תלמוד תורה נחלה במאמציו לקרב לבבות רבים לעניין המקדש ועבודתו.”

הרב ישראל אריאל
מכון המקדש

 


“סדרת התקליטורים מיטיבה לקרב את המקשיבים להם לנושא המקדש ונושאים שונים בספר ויקרא (קרבנות, מנחות, צרעת ועבודת הכהן הגדול ביום הכיפורים)הרבה ידע מושקע בתקליטורים ויותר מכך ניבטת בכל פינה המחשבה הדידקטית הרבה של העורכים. המאמץ לקרב אל הילד מושגים רחוקים כל כך מעולמו, כמו ענייני הקרבנות וטומאה וטהרה ושאר דברים הקשורים במקדש – מעוררת התפעלות. הצלחתם ליצור תקליטורים אשר חן רב משוך על פניהם.”

הרב יששכר גואלמן
מפמ”ר להוראת התנ”ך, מש’ החינוך

 


“הסרט “המגילה והמקדש” הוא הפקה מוצלחת שמספרת כל מה שלא ידעתם על הקשר בין אירועי פורים לחורבן והבניין…

אישית, למדתי המון מהסרט בכל הקשור לתולדות עם ישראל בתקופה שבין שני בתי המקדש. נראה שהנושא נחקר ונלמד על ידי יוצרי הסרט בצורה מעמיקה ביותר. דרך השחקנים, מנסים היוצרים להעביר לנו ולידינו את הדברים העיקריים, הבנויים מהפשט הידוע וגם מהמדרשים, שחלקם פחות מוכרים לציבור הרחב…

בסצינה בבית המדרש התרגשתי עד דמעות. זוהי חוויה כמעט מצמררת לשמוע את הילדים שרים עם מרדכי את “עוצו עצה ותופר”, ולראות את המן הרשע מודה בעוצמה הרבה של מחצית השקל, אל מול כיכרות הכסף שלו. ואם תרצו – זוהי ההוכחה הברורה לכך שהסרט עובד.”

אמציה האיתן
מתוך מדור “תרבות” של עיתון “בשבע”